Vladimír MATRKA – RK Dubrawa Real, s.r.o. ponúka na predaj vo výhradnom zastúpení majiteľov chatu v malebnej oblasti Oščadnica, hneď pod masívom Veľkej Rače – 1236m n.m., najvyššieho vrhu v regióne Kysuce.

Dnes patrí obec so svojím okolím medzi významné centrá letnej i zimnej turistiky, ktorá poskytuje zachované prvky folklóru a tradícií. Objekty pôvodnej ľudovej architektúry lákajú milovníkov histórie, športovci a turisti majú k dispozícii niekoľko druhov športov tak v lete, ako aj v zime. Aktívny oddych a relaxáciu umožňujú značené lesné cesty a chodníky na pešiu turistiku i cykloturistiku.

Veľká Rača je najjednoduchšie prístupná z obce Oščadnica a jej rekreačného strediska Dedovka. Blízko vrcholu sa nachádza lyžiarske centrum, ktoré prevádzkuje 3 sedačkové lanovky, pre potreby bežkárov slúži Kysucká lyžiarska magistrála. V lete je k dispozícii lanová a bobová dráha, trampolíny a lezecká stena.

Naša ponúkaná chata je vzdialená od rekreačného strediska Dedovka iba 500m a svahy sú krásne vidieť priamo z okien našej chatky.

Ponúkaná chata sa nachádza na 606m2 pozemku, ktorý je evidovaný podľa LV ako Zastavané plochy a nádvoria.

Chata má tri podlažia a spolu výmeru 250 m2.

Legenda:
Spôsob využívania pozemku:

16 – Pozemok, na ktorom je postavená nebytová budova označená súpisným číslom     Druh chránenej nehnuteľnosti:

101 – Chránená krajinná oblasť

Umiestnenie pozemku:
1 – Pozemok je umiestnený v zastavanom území obce

Chata bola postavená cca pred 40 rokmi. Je postavená z kameňa a dreva.

Chata z vonkajšieho pohľadu vyzerá menšia ale je to klamlivý pohľad, pretože je nízko položená a strecha je sedlová až po zem. Je to trojpodlažná chata, ktorá dokáže ubytovať do 13 ľudí.

Chata má 5 izieb a každá je vybavená vlastnou kúpeľňou a WC, spodné wellness ( sauna, sprcha, práčovňa  a sú pripravené na ďalšie dozariadenie ), lyžiareň, parkovanie pre štyri autá, potôčik pri chate, výhľad na zjazdovku, pri chate horský prameň pitnej vody, ktorú si chodia čapovať aj domáci, vináreň, pravú slovenskú kuchynku s komplet zariadením, pivnička a samostatné WC a sprchový kút.

Výhodou chaty sú dva vstupné vchody a chata sa dá predeliť na dve samostatné jednotky.

Na prízemí sa nachádza hlavná časť chaty, veľká obývačka s kuchynskou časťou, plne zariadenou všetkými elektrospotrebičmi. Pôžitok obývajúcim chatu vytvára okrem dobrého vína a slivovičky aj teplo z murovaného krbu, prípadne praskot dreva zo starej piecky. Krb v spodnej kuchyni je riešený tak, že dokáže vyhriať vodu v radiatorových trubkách na spodnom podlaží – takže v podstate kombinácia kúrenia elektrickými radiátorom a samostatným vykurovaním z krbu a tepelným rozvodom.

Zálohová platba za elektriku je 90,-Eur, za nič iné sa neplatí, pretože chatka má vlastnú pitnú vodu

Cez chodbu je vstup do prvej spálne, kde je jedna veľká manželská posteľ, samozrejme aj s vlastnou sprchou a WC. Na konci chodby je práve vstup do suterénu a pivnice a skladu.

Na poschodí sa nachádzajú ďalšie dve spálne so samostatnými kúpeľňami a WC. Jedna spálňa má 4 postele a výstup na balkón, z ktorého je vidieť krásne lyžiarsky svah Dedovka a druhá spálňa ubytuje ďalších troch turistov.

Chata je zvnútra olištovaná po stenách tatranským profilom, čo dodáva viac pocit tepla a chatárskej atmosféry.

Na prízemí je samostatný kotol a dva zásobníky na vodu, ktorým sa vykúri celá chata a zohreje voda pre všetkých obývajúcich túto chatu.

Pred chatou je práve na novo vybudovaná príjazdová cesta, čo novému majiteľovi zabezpečí príjazd s autom priamo až ku dverám. Kapacita parkovacích miest sú štyri autá.

Pred chatou je vybudovaný veľký altánok na spoločné stretnutia a opekačky. Kapacita do 20 ľudí.

Celý objekt je zabezpečený elektronickým strážnym systémom a v tesnej blízkosti sú ďalšie tri chatky.

 

NÁZOR MAKLÉRA:

Ide o peknú chatu v malebnej oblasti hôr turistickej lokality Oščadnica, kde sa dá vyžiť akýmkoľvek spôsobom. Táto lokalita je vyhľadávaná pre aktívny odpočinok po celý rok ale hlavne v zimných mesiacoch ponúka skvelé podmienky pre lyžovanie.

Dnes patrí obec so svojím okolím medzi významné centrá letnej i zimnej turistiky, ktorá poskytuje zachované prvky folklóru a tradícií. Objekty pôvodnej ľudovej architektúry lákajú milovníkov histórie, športovci a turisti majú k dispozícii niekoľko druhov športov tak v lete, ako aj v zime. Aktívny oddych a relaxáciu umožňujú značené lesné cesty a chodníky na pešiu turistiku i cykloturistiku.

 

Čo dodať na záver? Iba to, že vás všetkých pozývam na obhliadku. Chata je výborným riešením pre tých, ktorí hľadajú chatu, v blízkosti prírody, turistických a cyklistických trás, s možnosťou cyklotrás a hlavne lyžiarskych svahov.
Ak vám táto lokalita bude vyhovovať, zavolajte mi a dohodneme si obhliadku. Ďalej to bude už len na vás, ako vás tato chata a jej okolie osloví. Ak sa rozhodnete kladne, ostatné zariadime my. Hypotéku vám tak isto urobíme a verte, že tú najlepšiu práve pre vás a vaše potreby, sme nezávislí, spolupracujeme so všetkými bankami a hľadáme najlepšie riešenie pre nášho klienta.

Dubrawa Real, s.r.o. je členom Realitnej únie Slovenskej Republiky. Riadime sa a postupujeme pri práci podľa jej schváleného Realitného kódexu. Ceny v inzercii sú koncové a obsahujú kompletný právny servis, všetky správne poplatky a služby spojené s prevodom nehnuteľností až po odovzdávací protokol k nehnuteľnosti.

©Všetky texty a fotodokumentácia v inzercii sú autorským majetkom RK Dubrawa Real, s.r.o.. Všetky informácie v inzercii sú podané na základe informácii dodaných od vlastníka bytu a z dostupných verejných listín.

Poloha