Vladimír Matrka – RK Dubrawa Real, s.r.o. ponúka vo výhradnom zastúpení majiteľov 4 izbový mezonetový byt na historicky známej Dunajskej ulici v Bratislave – Staré Mesto.

Dunajská ulica, pomenovaná podľa rieky Dunaj a v minulosti pomenovaná tiež ako Donau Gasse alebo Duna utca je opradená mnohými historkami ale asi najviac jej vytvoril „slávne meno“ v novodobej histórii Július Satinský, ktorý tu býval, a má na nej postavený pamätník. Dunajská ulica začína sa na Kamennom námestí, pokračuje východným smerom, kde križuje RajskúKlemensovu a Lazaretskú ulicu, končí sa križovaním Ulice 29. augusta a pripája sa na ulicu Malý trh a Mlynské nivy. Môžme hrdo napísať, že sa nachádza v susedstve samých dobrých adries.

Dom bol postavený na pevných kamenných základoch a daný do užívania v roku 1890, čiže ide o historický dom. Pôvodom bol dvojpodlažný. Naša bytová jednotka je nadstavba z roku 1995, kedy bola daná aj do užívania. Je to v podstate nadstavba novodobej architektúry na historickom dome s novou šikmou sedlovou strechou s keramickou strešnou krytinou.

Veľmi zaujímavá je lokalita tohto domu. Je v časti Staré Mesto, cca 300m od Kamenného námestia a súčasne má blízko aj do novej časti Mlynských Nív. Lokalita je obchodné a kultúrne centrum mesta.

Náš byt sa nachádza v stredovej sekcii na 4 + 5 podlaží a má presne podľa LV celkovú podlahovú plochu 130,64m2 + balkón 2m2 smerujúci do Dunajskej ulice a terasu 12m2 z kuchyne s výhľadom do dvora, čiže letné opekačky s partiou pri dobrom víne určite nebude žiadny problém, lebo je to najvyššie položený posledný byt v dome a nad vami už nikto nie je. Bytu prislúcha v suteréne veľká pivnica o veľkosti 15,66m2.

V dome sa nachádza 8 bytových jednotiek a každá má samostatné vykurovanie vlastným kotlom umiestneným v kúpeľni. Od ulice sú jeho interiéri chránené masívnymi drevenými vchodovými dverami na elektronický zámok.

Rozmery miestností v byte:

Izba…………….14,66m2

Izba…………….30,38m2

Izba…………….11,86m2

Izba…………….19,09m2

Kuchyňa………17,13m2

Pivnica…………15,66m2

Predsieň……….4,47m2

Komora………..1,37m2

Kúpeľňa………..8,63m2

Kúpeľňa………..4,32m2

Chodba…………3,07m2

SPOLU……….130,64m2

Náš byt ako bolo uvedené vyššie bola v podstate nadstavba na historickej časti z roku 1995. Okná sú plastové a menené po rekonštrukcii, atypické oblúkové okná sú drevené eurookná.

Podlahy sú plávajúca podlaha a dlažba. Na schodisku je strešný svetlík, ktorý dodáva bytu parádne presvetlenie. V letných časoch a túžbe sa schladiť, vám toto všetko umožní na stene namontovaná klimatizácia o výkone 5kW, ktorá vychladí celý priestor.

Z hlavného 4 podlažia sa dostanete na 5 podkrovné a to oceľovým točeným schodiskom s drevenými stupienkami z obývacej izby na poschodie.

K bytu je možné využívať garáž za poplatok 70,-eur/mes., ktorú dlhé roky využíva aj terajší majiteľ bytu v prenajme.

Mesačné poplatky za byt pre 2 osoby = 190,-eur ( každý rok vracajú majiteľom preplatky späť), 4 osoby do 200,-eur bez preplatkov.

 

NÁZOR MAKLÉRA:

Ide skutočne o dispozične dobre navrhnutý byt v udržiavanom historickom dome, a čo je dôležité, že aj vo výbornej lokalite. Je tu cítiť históriu ale aj v blízkosti novovybudované veľkolepé obchodné centrum. A to je práve výhoda tejto lokality. Veľa manažérov v blízkych biznis centrách a možnosť blízkeho bývania v starej časti Bratislavy, prípadne možnosť investičná a po kúpe tohto bytu následne prenájom práve pre túto manažérsku elitu v neďalekých bankách a medzinárodných spoločnostiach.

V byte nie je potrebné meniť  elektrické, vodovodné, plynové ani kanalizačné rozvody.

Ako to už na centrum býva, nájdete tu všetko. Komplexnú sieť obchodov, školy, škôlky, banky, úrady, kultúrne stánky, reštaurácie, celú občiansku vybavenosť…proste všetko!

Neďaleko sa nachádza autobusová stanica diaľkových spojov – Slovensko aj Európa.

Byt je ihneď použiteľný ale po kúpe by som určite zahájil skrášľovaciu kúru bytu. Potrebuje trochu zmodernizovať a vynoviť. Inak, skvelé bývanie, môžem iba ODPORÚČAŤ!

 

Čo dodať na záver? Iba to, že vás všetkých pozývam na obhliadku. Byt je výborným riešením pre tých, ktorí chcú bývať v Starom Meste, kde budú mať nehnuteľnosti vždy svoju hodnotu a vždy porastú smerom hore, je to historický dom.

Ak toto všetko vám bude vyhovovať, zavolajte mi a dohodneme si obhliadku. Ďalej to bude už len na vás, ako vás tento skvost osloví… Ak sa rozhodnete kladne, ostatné zariadim a vy už len počkáte na moje vyzvanie k podpisom Kúpnych zmlúv…:-)

Hypotéku, ak bude treba, vám tak isto urobíme a verte, že tú najlepšiu práve pre vás a vaše potreby, sme nezávislí a hľadáme najlepšie riešenie pre nášho klienta.

Dubrawa Real, s.r.o. je členom Realitnej únie Slovenskej Republiky.
Riadime sa a postupujeme pri práci podľa jej schváleného Realitného kódexu. Ceny v inzercii sú koncové a obsahujú kompletný právny servis, všetky správne poplatky a služby spojené s prevodom nehnuteľností až po odovzdávací protokol k nehnuteľnosti.

©Všetky texty a fotodokumentácia v inzercii sú autorským majetkom RK Dubrawa Real, s.r.o.. Všetky informácie v inzercii sú podané na základe informácii dodaných od vlastníka bytu a z dostupných verejných listín.

Poloha